List wsparcia dla Justyny Wydrzyńskiej!

Justyna Wydrzyńska została właśnie skazana przez sąd za pomoc w aborcji.

3 lata temu pomogła innej kobiecie w potrzebie, wysyłając jej tabletki do przeprowadzenia aborcji. Prawicowa nagonka sprawiła, że teraz będzie musiała przez 8 miesięcy pracować społecznie w ramach kary za pomoc.

JUSTYNO! Dla nas nigdy nie będziesz winna!

Podpisz list poparcia dla Justyny, nie pozwólmy, żeby pomoc innym kobietom była kryminalizowa!


Droga Justyno,

Chciałabym wyrazić swoje pełne poparcie dla Ciebie w obliczu skandalicznego wyroku, jaki został na Ciebie nałożony za Twoją pomoc w aborcji. Twoja odwaga i determinacja w walce o prawa kobiet są niesamowite, a Twoje działania pomogły wielu kobietom w trudnych sytuacjach.

Nie mogę uwierzyć, że w dzisiejszych czasach wciąż istnieją kraje, w których kobiety są karane za wybór dotyczący swojego własnego ciała. To jest absolutnie nie do przyjęcia i musimy działać razem, aby to zmienić.

Nie jesteś sama w swojej walce. Solidarność kobiet na całym świecie jest z Tobą i będziemy walczyć o to, aby nałożona na Ciebie kara już nigdy nie spotkała żadnej kobiety. Twoja walka i Twoja determinacja są inspiracją dla wielu kobiet, które również walczyły o swoje prawa i walczą dalej.

Musimy działać razem, aby zapewnić, że kobiety będą miały pełne prawo do wyboru dotyczącego swojego ciała i zdrowia. To jest nie tylko kwestia kobiet, ale kwestia ludzka, a my musimy działać w solidarności, aby to osiągnąć.

Jesteśmy z Tobą, Justyno. Nie daj się zniechęcić i nie przestawaj walczyć. Razem jesteśmy silniejsze i razem osiągniemy nasz cel.

Z poważaniem,Stworzone przez