Dość politycznych gier - nowy rząd teraz!

30 sierpnia poprzedni rząd zwołał ostatnie obrady sejmu. Nastał czas kampanii wyborczej a sprawy Polek i Polaków zeszły na dalszy plan.

15 października Polki i Polacy jednoznacznie wskazali, kogo chcą widzieć w Polsce u władzy.

Nie zważając na wynik wyborów i brak możliwości utworzenia rządu przez PiS, Prezydent Andrzej Duda przekazał władzę Mateuszowi Morawieckiemu.

Mijają kolejne tygodnie, a Polska stoi w miejscu, wciąż w zawieszeniu czekając na rozpoczęcie realizacji programów zwycięskich ugrupowań.

Prezydent zwleka z przekazaniem władzy zwycięskiej koalicji demokratycznej. Jesteśmy obecnie świadkami przeciągania agonii rządów Prawa i Sprawiedliwości w postaci powoływania nowego, tymczasowego rządu, za odprawy którego po dwóch tygodniach pracy zapłacimy my - Polki i Polacy.

Jako Komitet Obrony Demokracji oczekujemy powołania i zaprzysiężenia w jak najszybszym możliwym terminie nowego rządu Rzeczpospolitej Polskiej, stworzonego przez ugrupowania demokratyczne: Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy, których komitety wyborcze uzyskały większość parlamentarną w wyborach 15 października 2023 r. Oświadczamy, że wszelkie próby torpedowania lub odkładania w czasie spełnienia woli wyborców, wyrażonej przez ponad 11 milionów Polek i Polaków, spotkają się ze zdecydowaną reakcją z naszej strony.


Dołącz do nas, podpisując apel do Prezydenta!

Prezydencie Andrzeju Dudo, pamiętaj, że służysz Obywatelom i Obywatelkom!