POTPIŠI za veće mirovine branitelja u redovnoj mirovini!
POTPIŠI za veće mirovine branitelja u redovnoj mirovini!
Jeste li znali da je prosječna mirovina hrvatskih branitelja koji su nakon Domovinskog rata nastavili raditi i zatim otišli u redovnu mirovinu MANJA od prosječne mirovine opće populacije?
Naime, prosječna mirovina branitelja u redovnoj mirovini je 635 eura, dok je prosječna mirovina opće populacije, umirovljene po Zakonu o mirovinskom osiguranju - 638 eura. I sve to unatoč tome što ti branitelji imaju gotovo isti prosječni radni staž, 31 godinu, kao i ostali umirovljenici!
Zato je Možemo u Saboru predložio povećanje mirovina branitelja koji su nakon rata nastavili raditi - u prosjeku za 20%. Tražimo da se njihov dvostruki doprinos - obrana Hrvatske u ratu i radni staž u miru - više vrednuje.
Potpiši peticiju! Napravimo zajedno pritisak na HDZ i DP da podrže ovaj prijedlog izmjena zakona, kada dođe na dnevni red Sabora krajem travnja. Oni koji su se vratili na svoja radna mjesta nakon što su branili Hrvatsku to i više nego zaslužuju!