Apelujemy do Prezydenta Stanów Zjednoczonych o przekazanie Ukrainie F-16!

24 lutego 2022 roku to dzień, który odmienił nasze życia na zawsze. Nie możemy zapomnieć, że wojna wciąż trwa, a każdego dnia Ukraińcy giną za wolność i demokrację nas wszystkich.

Podczas przemówienia w Warszawie Prezydent Joe Biden powiedział: "Gdyby Rosja przestała najeżdżać na Ukrainę, to skończyłaby się wojna. Gdyby Ukraina przestała się bronić, upadłby kraj!"

Dzisiaj jedyne, co może przywrócić pokój na świecie to broń. Prawdziwa solidarność, to nie wypowiadane deklaracje, a czyny! Po roku tej brutalnej wojny i śmierci tysięcy niewinnych osób, tym czynem jest wsparcie militarne. Ukraina potrzebuje czołgów i samolotów F-16. O ich wysłanie apelujemy do Prezydenta Joe Bidena!


Podpisz apel do Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena o przekazanie Ukrainie wsparcia militarnego!

"Jestem obrończynią praw człowieka, aktywistką antywojenną i pacyfistką. I dziś, w XXI wieku, tu, w sercu Europy, błagam was o prawdziwą pomoc – broń. Bo tylko wsparcie militarne może dziś zagwarantować pokój. Drogi Panie Prezydencie, proszę o wysłanie F-16 do Ukrainy. Aby wygrać tę wojnę, świat musi pokonać zło, pokonać Putina i pokonać Rosję. Nie ma już innych opcji na zaprowadzenie pokoju na świecie” - Natalia Panchenko, Euromaidan Warszawa


Dlaczego Joe Biden powinien jak najszybciej wysłać samoloty F-16 do Ukrainy?

1. Ukraina to strategiczny sojusznik Stanów Zjednoczonych, który potrzebuje wsparcia wojskowego w obliczu rosyjskiej agresji na swoim terytorium. Od 2014 roku, Rosja okupuje Krym i prowadzi wojnę na wschodniej Ukrainie. Właśnie mija rok od pełnoekranowej inwazji państwa terrorystycznego Rosja w Ukrainie.

2. Wysłanie samolotów F-16 zdecydowanie uodporni Ukrainę na atak rosyjski, co jest szczególnie ważne w obliczu eskalacji konfliktu. Nie pozwólmy na dalsze wykrwawianie się Ukraińców na froncie. Samoloty bojowe, amunicja i czołgi to priorytet.  

3. Mija 365 dni pełnej inwazji i puste słowa o solidarności oraz wycieczki do Kijowa nie wystarczą. Wysłanie samolotów F-16 byłoby prawdziwym sygnałem wsparcia ze strony Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy. Specjalistyczne sprzęt wojskowy to jasny znak, że Stany Zjednoczone stoją u boku Ukrainy i gotowe są pomóc w jej obronie.

4. Ukraina walczy za każdą i każdego z nas. Świat zachodni broniony jest teraz na froncie w Ukrainie. Nasza demokracja, pokój i bezpieczeństwo są zagrożone. Rosja to kolonialne imperium, które nie wstrzyma się przed eskalacją ataku. Dalsze płacenie putinowi za ropę i gaz pozwala jedynie dozbrajać Rosję. Musimy w pełnie odciąć się od dyktatorskich paliw kopalnych, a jednocześnie wspomóc Ukrainę dozbrajając ją adekwatnym do skali ataku sprzętem.


Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Stand With Ukraine. Przeczytaj klauzulę informacyjną wyjaśniającą, jak przetwarzamy Twoje dane.
Stworzone przez