הוציאו את תוכנית קידוש המוות של סטרוק מבתי הספר

ראשי הרשויות המקומיות ומנהלי.ות בתי הספר

צילום: יוסי זמיר, שתיל סטוק

״אם אני בשבי, אם נחטפתי / אל תעשו שום עסקאות / לא בשביל זה הקרבתי״, זהו הקו המוביל את מערכי השיעור והפעילויות שהוכנו לרגל ״חודש התקומה והגבורה״ (מאי 24) והופצו לצוותי החינוך בבתי הספר הממלכתיים.

את התכנים, שנתמכים בידי משרד החינוך והמשרד למשימות לאומיות בראשותה של אורית סטרוק, פירסם ארגון ״זהות״ האמון על הדתה או בשמה המכובס ״העמקת הזהות היהודית״, בבתי הספר וממומן באמצעות האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך.

המערכים מפיצים לילדים את האידיאולוגיה של הימין הדתי. בטרמינולוגיה של ״אחדות״, הם מקדשים הקרבה ומוות בשיח פשטני והרסני ונטול ביקורת, שמשמעו גבורה=מוות בקרב. הם מעלימים כל זכר לאחריות הממשלה והצבא למחדל שבעה באוקטובר, לגורל יישובי העוטף שנפגעו בטבח ולאחריות הממשלה לגורל החטופים והם כמעט שאינם עוסקים בחטופים.

כמובן ששלום והסכם מדיני או גורל שאיננו מלחמה, הס מלהזכיר.

אסור לנו לאפשר שהילדות והילדים שלנו יתחנכו על המסרים הפשיסטיים האלו, זהו נזק לדורות, ואנחנו מוכרחים לעצור אותו עכשיו ולתמיד:

כשהממשלה מתעלמת מאיתנו, מסיתה נגדנו, מסירה אחריות ומשתיקה כל ביקורת ואז שוטפת את מוחם של הילדים, ההנהגה המקומית בבתי הספר וביישובים חייבת לעמוד מולה.

ראשי הרשויות כבר הוכיחו את כוחם כשהדפו את התוכנית הלהט״בופובית והמיזוגניות של אבי מעוז ומנעו ממנה להיכנס בשער בתי הספר.

בואו נקרא להם ולמנהלי בתי הספר לגלות מנהיגות, להתעקש על שיח מורכב וביקורתי, שמקדש את החיים ומותיר חזון של תקווה ולהגיד לא לתוכנית קידוש המוות של סטרוק.


לקריאה נוספת: "אם נחטפתי, אל תעשו עסקאות": מערך "שבוע הגבורה" של משרד החינוך מאדיר את המוות / אור קשתי, הארץ, 12.05.24 https://www.haaretz.co.il/news/education/2024-05-12/ty-article-magazine/.premium/0000018f-5cf2-d995-a5df-5ef729820000

אל: ראשי הרשויות המקומיות ומנהלי.ות בתי הספר
מאת: [השם שלך]

מערכי שיעור מבית מדרשם של אורית סטרוק וארגון ״זהות״ לבתי הספר, מקדשים את המוות, מתעלמים מאחריות הממשלה ל-7 באוקטובר ולגורל החטופים ומדכאים כל שיח ביקורתי על המלחמה. אנחנו דורשים ודורשות מראשי הרשויות המקומיות וממנהלי.ות בתי הספר: אל תתנו יד לתוכנית המסוכנת של סטורק ואל תכניסו אותה לתוכנית הלימודים.