Czas ukarać media za mowę nienawiści! Podpisz petycję!

W Polsce dzieci powinny być chronione najbardziej; chodzi o to, by dzieci nie były poddawane praktykom, które są dla nich szkodliwe, szczególnie mam na myśli praktyki seksualizacji dzieci już w wieku przedszkolnym" - mówił szef PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do inicjatywy obywatelskiej "Chrońmy dzieci".

Pod tymi okrągłymi słowami Kaczyński wraz z Elżbietą Witek zainicjował  polityczny atak na osoby LGBT+ i nadał ton najbliższym miesiącom kampanii wyborczej. “Obywatelski” tylko z nazwy projekt lobbowany od marca przez najważniejszych polityków w państwie.

Dlaczego ta z pozoru dobra inicjatywa jest niebezpieczna? Bo PiS ma problem z rozróżnieniem seksualizacji od edukacji seksualnej. Nie ma problemu z nazywaniem ludzi ideologią, oraz z determinacją stara się demonizować i odczłowieczać przedstawicieli i przedstawicielki wszystkich literek ze słownika społeczności LGBTQIA+. A taka nienawiść zabija. Dość przyzwalania na rządowe kampanie nienawiści!

Sprzeciwiamy się określeniu osób LGBT+ jako zagrożenie, organizacji LGBT+ jako działających niezgodnie z prawem. Osoby transpłciowe i organizacje skupiające się na temacie transpłciowości znajdują pod bez precedensowym atakiem od wielu miesięcy. Tylko solidarność i wspólne działania pozwolą nam na wyjście cało z tego ataku.

Zwracamy się z żądaniem ukarania mediów przez KRRiT za emisję homofobicznych i transfobicznych materiałów i szczucie na osoby LGBT+.  Materiały naruszają art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, który zakazuje m.in. homofobicznej mowy nienawiści w audycjach radiowych i telewizyjnych


Stworzone przez