Działaj z Miłością na rzecz równości małżeńskiej - zróbmy razem coś więcej!
Gratulacje i dzięki za Twoją chęć działania na rzecz równości małżeńskiej! Jeśli chcesz zaangażować się bardziej, to jesteś w dobrym miejscu!
O co chodzi? W najbliższych miesiącach czeka nas intensywna praca nad tym, by jak najlepiej wykorzystać debatę na temat projektu ustawy o związkach partnerskich do tego, żeby dotrzeć do polityków, mediów i opinii publicznej z prostym, ale ważnym przekazem:
- Projekt zaproponowany przez rząd to niezbędne minimum bezpieczeństwa dla par osób tej samej płci.
- Powinniśmy rozmawiać nie o związkach, a o równości małżeńskiej.
- Nie zostawiajcie rodzin z dziećmi bez prawnej ochrony.
Dlatego zarzucamy sieć i szukamy osób gotowych dołożyć cegiełkę do tej pracy — takich, które mają nieco więcej czasu w najbliższych miesiącach [na początek do końca stycznia 2025], chęci, a przede wszystkim siły, by zrobić coś więcej i dla których ważna jest równość małżeńska.
Mamy w Miłość Nie Wyklucza plany i pomysły na konkretne działania [ich przykłady znajdziesz w formularzu zgłoszeniowym], ale konkrety ustalimy biorąc przede wszystkim pod uwagę to, ile osób się zgłosi i jakie mają preferencje.
Brzmi OK? Zgłoś się, uzupełniając formularz, serdecznie zapraszamy - zróbmy razem coś dobrego! :)
PYTANIA I ODPOWIEDZI
Miłość Nie Wyklucza to pierwsza organizacja w Polsce, która zaczęła działać na rzecz równości małżeńskiej — już w 2013 roku. Dziś widzimy, że nasza praca przyniosła efekty. W dyskusji na temat związków partnerskich regularnie powraca temat małżeństw i rodzin z dziećmi, a media i politycy odwołują się ślubów cywilnych jako standardu, do którego musimy dążyć. Poparcie społeczne dla równości przekroczyło w tym roku 50% i nawet politycy i polityczki PSL nie mogą przed nim uciekać. To idealny moment, by wzmocnić nasz przekaz i działania. Działając na rzecz równości małżeńskiej, działamy również na rzecz niezbędnego minimum koniecznego na wczoraj - czyli rządowego projektu ustawy o związkach partnerskich.
Potrzebujemy Twojej deklaracji gotowości do działań od końca listopada tego roku do końca stycznia przyszłego roku. To, ile czasu poświęcisz Miłości i równości małżeńskiej, zależy od Ciebie. Może to być jedno wtorkowe popołudnie, trzy godziny w środę rano, dwie soboty…
Tak — szukamy osób pełnoletnich ze względu na charakter naszych działań.
Nie. Wiele działań jest skierowanych do lokalnych polityków i polityczek, część to działania zdalne. Jeśli jednak mieszkasz w Warszawie, możemy zaprosić Cię do wspólnych działań na miejscu, w siedzibie Miłości (lub po prostu na kawę czy herbatę, by lepiej się poznać).