Nie dla Konfederacji w Katowickim Spodku!

Jako obywatele i obywatelki wzywamy PTWP Event Center Sp. z o.o. do zablokowania Wielkiej Konwencji Konfederacji 23 września w Katowickim Spodku.

Katowice są europejskim miastem kultury, będącym domem wielkich twórców jak Wojciech Kilar, czy Krzysztof Penderecki. Spodek zaś, jest miejscem znanym w całej Polsce. Występowali w nim takie twórcy tak różni jak Metallica, czy Green Day, a od 2017 r. odbywa się w nim największa impreza e-sportowa Intel Extreme Masters, przyciągająca ludzi dosłownie z całego świata. Świadczy to o istotnym wspieraniu różnorodności oraz szacunku do inności.

Jaskrawie przeczy to wartościom wyznawanym przez brunatną Konfederacje. Partia ta jest partią prezentującą poglądy antysemickie, homofobiczne, antydemokratyczne i antyunijne. Jej liderzy opowiadają za biciem dzieci oraz za umniejszaniem roli kobiet w życiu publicznym. Fakty te potwierdził Polski Sąd, rozbijając mit, że “Konfederacja chce tylko uprościć podatki”.

Wiemy, że PTWP Event Center Sp. z o.o. była już raz wzywana do zablokowania imprezy przez obywateli i obywatelki. Wiemy też, że Spółka zignorowała głos społeczny, przedkładając swoje zyski nad dobro społeczne. Mimo to, pamiętając o konstytucyjnym zakazie propagowania nienawiści i faszyzmu, raz jeszcze wzywamy by Spółka przeciwstawiła się brunatnym chłopcom. Niech Spółka, wzorem miast takich jak Poznań, opowie się po właściwej stronie, mówiąc “nie” ksenofobii, homofobii i przemocy wobec drugiego człowieka.

Spółka dysponuje narzędziami pozwalającymi jej jednostronnie wypowiedzieć umowę, w razie nadzwyczajnej zmiany okoliczności. Do czasu niedawnego wyroku sądowego, zainicjowanego przez samą Konfederację w trybie wyborczym przeciwko Magdzie Biejat, Spółka mogła udawać, że Konfederacja to partia jak każda inna. Dzisiaj, na skutek nowych okoliczności, już tak nie jest. Spółka nie tylko może, ale i powinna wypowiedzieć umowę.

Udostępniając Spodek Konfederacji Spółka zostaje co najmniej bierna wobec promowania nienawiści, nietolerancji i ksenofobii. Robi to, pod względem poglądów, wobec których biernym być nie można. Parafrazując słynne sformułowanie: ci którzy biernie wspierają szerzących nienawiść nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami.

Wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec obecności Konfederacji w Spodku i apelujemy o działanie Spółki na rzecz szacunku i tolerancji.Stworzone przez