Wybudujmy przejście na WKD Raków

Warszawska Kolej Dojazdowa, Miasto Stołeczne Warszawa

Podpisz petycje w sprawie przejścia tymczasowego na WKD Raków!

WKD Raków to temat, który wraca przy okazji każdych wyborów samorządowych. Niestety potem zainteresowanie problemem braku dostępności, z którym mierzą się setki osób dziennie spada. Obecnie jedynym sposobem na przekroczenie torów jest przejście przez wiadukt, który jest barierą dla rowerzystów, rodziców z wózkami oraz dla osób o ograniczonej sprawności.

Czy mieszkańcy doczekają się legalnego przejścia przez tory na poziomie „0”. A może jedynym środkiem bezpieczeństwa, na który stać Urząd i WKD jest wezwanie patrolu policji do wypisania kilku mandatów?

Postępowanie projektowe mające na celu przebudowę węzła miały ruszyć w III kwartale 2024r., ale na efekt końcowy będziemy czekać aż do 2027r. W tej sprawie zwrócił się do miasta radny Jan Mencwel, który otrzymał informację, że m.st. Warszawa prowadzi rozmowy z Warszawską Koleją Dojazdową w sprawie docelowego przekształcenia węzła, a wprowadzenie rozwiązania tymczasowego zależy wyłącznie od WKD.

Tymczasowe przejście powinno zostać zaprojektowane i wytyczone jak najszybciej, dlatego weź sprawy w swoje ręce i podpisz petycję. Nie pozwólmy, żeby sprawa została odłożona na kolejne lata. Zasługujemy nie tylko na wygodne przemieszczanie się po mieście, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo i dostępność, które ostatnio władze Warszawy odmieniają przez wszystkie przypadki.

Petycja
Szymon Pajzert
Warszawa, Poland
Stworzone przez

Do: Warszawska Kolej Dojazdowa, Miasto Stołeczne Warszawa
Od: [Twoje imię]

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pilne podjęcie działań w celu wyznaczenia tymczasowego przejścia przez tory w rejonie stacji WKD Raków.

Problem dostępności w tym miejscu dotyka setek osób każdego dnia, a jedyną obecnie dostępną formą przekroczenia torów jest wiadukt. Stanowi on poważną barierę dla rowerzystów, rodziców z wózkami dziecięcymi, osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Sytuacja ta nie tylko ogranicza mobilność mieszkańców, ale również podważa zasadę równych szans w dostępie do infrastruktury publicznej.

Apelujemy o:

- Jak najszybsze opracowanie i wdrożenie projektu tymczasowego przejścia na poziomie „0”.
- Uwzględnienie potrzeb wszystkich grup użytkowników, w tym osób z ograniczoną mobilnością.
- Zwiększenie bezpieczeństwa i dostępności w obszarze stacji WKD Raków.

Z góry dziękujemy za uwzględnienie naszej prośby i wyrażamy nadzieję, że odpowiednie decyzje zostaną podjęte niezwłocznie.